Svetainės medis mail Adapta LtIEn

tarp

2016 kovo 30 d. trečiadienis

tarp Klauskite |Apie mus

Tai, kas šiandien esame, yra mūsų vakarykščių minčių pasekmė, o mūsų šiandieninės mintys formuoja mūsų rytojaus gyvenimą, mūsų gyvenimas yra mūsų dvasios vaisius.

Veiksmingiausia, ką tu gali padaryti, norėdamas pakeisti pasaulį,- pasiekti, kad Tavo paties požiūris į gyvenimo esmę, žmones ir tikrovę būtų teigiamas, ir tuo remiantis pradėtum atitinkamai veikti.


Tėvų su neįgaliais girdėti vaikais
ir jų draugų bendrija “ADAPTA”
 
Parko g. 19, Panevėžys LT-37326
Organizacijos kodas 193438136
a/s LT86 7044 0600 0270 1843 
AB SEB bankas
Mob.Tel. +370 682 40970
Tel. +370 45 514047

Gestai
TV kurtiesiems
     

 

Pradėjo veikti  internetinės televizijos kanalas VeeSee TV, skirtas kurtiesiems, bendraujantiems britų gestų kalba (BSL,  British Sign Language). VeeSee TV įkūrėja, BSL gestų vertėja Susie Grant savo puikų sumanymą grindžia visišku valstybinės Didžiosios Britanijos TV abejingumu kurtiesiems žiūrovams.

Kol kas VeeSee TV transliuojama tik kelias valandas per savaitę, tačiau artimiausiu laiku laidų apimtis bus išplėsta. Be to, VeeSee TV žada įdiegti savo abonentų tiesioginio dialogo (webcam-to-webcam) ir interaktyvaus forumo paslaugas, suteikti eterį kurčiųjų filmų autoriams.

VeeSee TV galima matyti įprastu televizoriumi ir kompiuteriu.

Internete galima matyti įvairių šalių kurčiųjų TV. Išvardinsime kitus mums žinomus kanalus:
Šveicarijos – TV Focus-5;
Australijos – CSD-TV;
Pietų Afrikos respublikos – DTV;
Japonijos – Deaf-TV;
Katalonijos – Webvisual-TV;
Prancūzijos – France5;
Rusijos – ТВ глухих;
Vokietijos – Visuell.TV;
Norvegijos – ZOOMwebTV.

Šaltinis: www.kurtieji.com

Futbolas ir gestai 2010.06.21


PAR vyksta 2010 m. pasaulio futbolo čempionatas. Tai svarbus įvykis sporto pasaulyje. Susidomėjimas didžiulis. Oficiali čempionato svetaine yra septyniomis kalbomis.

Tarptautinė gestų kalba - šia kalba taip pat galima sužinoti pasaulio fulbolo čempionato rungtynių rezultatus ir komentarus.

Futbolo čempionato akimirkas gestų kalba galima žiūrėti adresu: http://www.fifa.com/worldcup/internationalsign/video/index.html

Kompiuterinė lietuvių gestų kalbos mokymosi programa

 Kompiuterinė lietuvių gestų kalbos mokymosi programa padeda norintiems mokytis gestų kalbos nuotoliniu būdu. Jei norite pradėti pamoką, kitoje pusėje paspauskite „Pradėti pamoką“. Jeigu jau dalyvavote pamokoje ir norite peržiūrėti, paspauskite pasirinktą temą.

Advertisment
prolesanpure.com
Get slim fast!
Check it
www.vanefist.eu
The end of obesity!
Click here
12 šalių gestų kalbos žodynai

Gestų kalba skiriasi įvairiose pasaulio šalyse. Todėl kurtiesiems, keliaujant į užsienį mokytis, dirbti ar ilsėtis būdavo sunku bendrauti. Nuo šiol jiems padės specialus interneto tinklalapis, žodžius versiantis ir į lietuvių kalbą

Projekto „Skleisk ženklą“ tikslas buvo parengti internetinį žodyną kurtiesiems. Projektas Švedijoje buvo inicijuotas prieš ketverius metus. 2009 m. kovo 31 d. Stokholme, Užsienio reikalų ministerijoje, buvo pristatytas tinklalapis www.spreadthesign.com. Jame šiuo metu yra pateikta apie 20 000 simbolių ir žodžių 12 kalbų (švedų, anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, portugalų, japonų, rusų, turkų, čekų, suomių ir lietuvių).

img   Plačiau
Teminiai lietuvių gestų kalbos žodynai

Teminiai žodynai - gestų kalbos žodynai pagal tam tikrą tematiką. Šiuo metu yra sudaryti 8 temų žodynai: istorija, biologija, politologija, katalikų tikyba, dailė, fizika, chemija, geografija.

Aiškinamieji žodynai lietuvių gestų kalba (išleisti nuo 2005 metų)

Mokomasis gestų kalbos CD

Skaitmeninė gestų kalbų mokymo priemonė leidžia kompiuterio pagalba savarankiškai mokytis gestų kalbos. Šiame CD yra 1500 lietuvių gestų kalbos žodžių bei frazių. Gestus galima mokytis ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių ir lenkų kalbomis. Tai labai puiki priemonė visiems, kurie nori išmokti gestų kalbos. Šio projekto vadovė Ulijana Petraitienė ir Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla.
Projekto remėjai: Atviros lietuvos fondas, UAB "Phillip Morris Lietuva".

Nemokami gestų kalbos kursai

Kurčiųjų draugijos įstaiga Surdologijos centras nuo 2009 m. vasario 1 d. organizuoja nemokamus lietuvių gestų kalbos kursus. Jie vyksta ir Panevėžio mieste.

Užsiėmimus veda Surdologijos centro apmokyti lietuvių gestų kalbos lektoriai - girdintieji ir kurtieji. Gestų kalbos mokymai vyksta Panevėžio gestų kalbos vertėjų centro patalpose - Kranto g. 18. Telefonas pasiteiravimui ir registacijai Panevėžyje 464840. Registruotis galima ir elektroniniu paštu gestu-centras@is.lt   Jums tereikia nurodyti vardą pavardę, kontaktinius telefonus ir/ar el. pašto adresą. Pageidautina nurodyti Jums tinkamą seminarų pradžios laiką.

 

tarp
2016 metų kovas
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


 
Adapta Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design