Svetainės medis mail Adapta LtIEn

tarp

2016 kovo 30 d. trečiadienis

tarp Klauskite |Apie mus

Tai, kas šiandien esame, yra mūsų vakarykščių minčių pasekmė, o mūsų šiandieninės mintys formuoja mūsų rytojaus gyvenimą, mūsų gyvenimas yra mūsų dvasios vaisius.

Veiksmingiausia, ką tu gali padaryti, norėdamas pakeisti pasaulį,- pasiekti, kad Tavo paties požiūris į gyvenimo esmę, žmones ir tikrovę būtų teigiamas, ir tuo remiantis pradėtum atitinkamai veikti.

Adapta i Renginiai i 2007 i2007
Kelionė į Lokės Pėdą
     

Bendrija ADAPTA tėveliai su vaikais ir jų draugais birželio mėn. 17 d. dalyvavo kelionėje į 

Visiems bendrijos nariams labai patiko pramogos šiame parke. Kiekvienas galėjo išbandyti savo lankstumą, drąsą ir ištvermę. Galėjome ne tik išmėginti jėgas, bet ir pabendrauti, pasidalinti savo problemomis bei rūpesčiais.

-Taip patiko, kad net naktį sapnavau, - savo įspūdžiais dalinosi Rūta.

LOKĖS PĖDA? Kas tai? Medžiuose 2,5–15 m aukštyje saugiai įrengtos 6 skirtingo sudėtingumo kliūčių trasos ir 3 skrydžių trasos. Pramogautojams čia tenka įveikti apie 60 tolimose kelionėse pasitaikančių išbandymų: beždžionių, tibetietiškus ir nepalietiškus tiltus, judančius rąstus, tinklus, sūpynes, balnakilpes, piratų kopėčias, šokti Tarzano šuoliu, pereiti tirolietišką tiltą ir daugelį kitų.

Kuo įdomi ši pramoga? Pirmiausia tuo, kad lankytojai čia patiria netikėtų įspūdžių, atranda savyje naujų savybių. Aktyvus pramogavimas Nuotykių parke leidžia išmėginti savo jėgas, skatina nugalėti vidines baimes, ugdyti atsakomybę ir susikaupimą, patikrinti ištvermės rezervus ir tuo pačiu pasiduoti sportiniam azartui įveikiant vis sudėtingesnes kliūtis.

Dėkojame daly

Advertisment
prolesanpure.com
Get slim fast!
Check it
www.vanefist.eu
The end of obesity!
Click here
iems

 
Pagaviuko vasaros stovykla

Bendrija Pagava ir šiemet organizavo tradicinę vasaros poilsio stovyklą "Pagaviukas". Stovykla vyko birželio 17-25 d. stovyklavietėje "Vaikystės šilelis" netoli Panevėžio. Suvažiavo įvairaus amžiaus vaikai su klausos negalia iš visos Lietuvos. Iš Panevėžio m. stovykloje dalyvavo 4 vaikai. Džiugu, kad prie stovyklos organizavimo prisidėjo ir Panevėžio m. kurčiųjų mokyklos mokytojai Artūras ir Ramūnas. Vaikams tai buvo bendravimo su naujais draugais dienos, sportinių varžybų, įvairių meninių programų ir konkursų, naktinio žygio ir kitų renginių įspūdžių dienos. Pažintinių kelionių metu buvo aplankytas Stumbrynas, Krekenavos regioninis parkas, Linų muziejus. Vaikai susipažino su Aukštaitijos krašto apylinkėmis, pamatė stambiausius Europos žveris - stumbrus. 
Vasaros poilsio stovykla Pagaviukas paliko vaikams daug gražių vasaros įspūdžių.

Baidarėmis po Aukštaitijos upelius ir ežerus 2007.06.12

Bendrija Adapta dalyvavo Panevėžio m. švietimo skyriaus finansuojamoje 2007 m. vaikų vasaros poilsio programoje. Organizavome vaikams su klausos negalia turistinį žygį baidarėmis po Aukštaitijos ežerus.

Nors orų prognozės ir gąsdino, tačiau buvome optimistai ir neapsirikome - oras buvo palankus - lijo tik vieną naktį.

Nuvykome į Palušę, kur mus pasitiko Palušės valtinė vadovai. Atsižvelgiant į mūsų patirtį ir oro sąlygas (ežere buvo bangos, pūtė stiprus šoninis vėjas) buvo pasiūlytas maršrutas plaukti upeliais ir ežerais. Maršrutą mums parinko tikrai puikų - pilną įvairių kliūčių: išvirtusių medžių, povandeninių šakų, šakų sąngrūdų, staigių posūkių ar plaukimo prieš srovę. 

 

img   Plačiau
Moksleiviai su klausos negalia vasaros metu dirbo 2007.06.18

Patys vaikai vėl pareiškė norą dirbti vasaros metu. Deja, nei Panevėžio miesto darbo birža, nei įmonių, į kurias kreipėmės, vadovai negali nieko pasiūlyti ar tiesiog nenori įdarbinti vaikų su klausos negalia.

Žinome, kad įmonėje "Elkada" dirba nemažai žmonių, turinčių klausos negalią. Nuvykę į šią įmonę, svarstėme visus įmanomus vaikų įdarbinimo variantus. Buvo nuspręsta, kad vienintelis tinkamas variantas kurtiesiems vaikams įsidarbinti vasaros atostogų metu - viešieji darbai UAB "Elkada". Įmonės vadovai geranoriškai supranta mūsų rūpesčius.

img   Plačiau
Adapta plaukė baidarėmis Lėvens upe 2007.08.14

Bendrija Adapta vaikams, kurie vasaros metu dirbo, ir ne tik jiems organizavo 2 dienų poilsinį-turistinįį žygį baidarėmis Lėvens upe.

Lėvuo – upė šiaurės Lietuvoje, 140 km ilgio (12-oji pagal ilgį Lietuvos upė). Žodis „Lėvuo“ taip pat reiškia šlapią, pelkėtą, klampią vietą, tikrinis vardas giminingas latvių kalbos žodžiui lēvenis – 'liūnas, klampynė'.

Tradicinis žygis plaustais Merkio upe 2007.08.06

Rugpjūčio 11-12 dieną, bendrija PAGAVA organizavo tradicinį žygį plaustais Merkio upe.

Tie, kas jau plaukė, žino, kad laukė dvi nuotykių ir malonumų kupinos dienos, o tuos, kas neplaukė, kviečiame prisijungti ir išbandyti kitamet. Merkio upė – pati tinkamiausia ir pradedantiems, ir asams, ir mokantiems, ir nemokantiems plaukti.

Tradicinė vasaros stovykla 2007.08.05

Ir šiais metais bendrija Adapta dalyvauja Panevėžio m. savivaldybės švietimo skyriaus finansuojamoje 2007 m. vaikų vasaros poilsio programoje. Vaikai į pamėgtą stovyklą Kunigiškėse vyko jau aštuntą kartą. Nors lietus ir prastas oras koregavo mūsų dienotvarkę, bet visi likome patenkinti ta galimybe pabendrauti, pažaisti, pabūti kartu.

Kunigiškėse susirinko vaikai su klausos negalia iš visos Lietuvos. Šiemet dalyvių susirinko ypač daug, tad reikėjo talpintis ir palapinėse. Iš Panevėžio vyko 42 dalyviai. Vaikams su klausos negalia ypač svarbus bendravimas su savo likimo broliais. Tą jie demonstravo stovyklos metu, rasdami apšviestą vietelę lauke ar kambariuose, kur bendravimas ir diskusijos trukdavo ir po vidurnakčio.

img   Plačiau
Matėme klounų teatrą "Licedei" Šiauliuose

I kiekvieną miestą, į kurį beatvažiuoja Licedei, stovi eilė norinčių patekti į šou. Juos žino ir supranta visas pasaulis. Pilnos salės JAV, Brazilijoje, Kinijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kuboje, Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje... „Pokatucha". Tai - reginys be žodžių. Tai - reginys visiems.

Sunku įsivaizduoti, ką tokio reikia padaryti scenoje, kad staiga, vienu metu visi salėje - ir maži ir dideli, ir rimti ir nutrūktgalviai, ir pervargę nuo darbų ir linksmi - nusijuoktų. Įsivaizduoti iš tiesų sunku. Perteikti tiesiog neįmanoma. Papasakoti? Aprašyti? Beviltiška.

Bendrijos ADAPTA nariai buvo nuvykę į Šiaulius pažiūrėti klounų šou. Renginys vyko naujoje Šiaulių arenoje. Pasidairę po arena, žavėjomės klounų pasirodymu. Klounų mimų pasirodymas visus sužavėjo. Puiku, kai juoką gali sukelti mimika, gestai, judesiai...

img   Plačiau
Kurtieji Seime išsakė savo problemas.

Kurtieji Seime gestais išsakė savo problemas konferencijoje "ŠALIES BENDROJO LAVINIMO SISTEMA IR NEĮGALIEJI", kurią organizavo Seimo narės V.V.Margevičienė (LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė) ir R.Bakšienė (Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkė).

Konferencijos dalyvius jos informavo apie rengimąsi artimiausiu metu ratifikuoti Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvenciją. Neįgaliųjų teisių konvencijos ratifikavimas - svarbus žingsnis, kuriuo valstybė prisiima įsipareigojimus už neįgalių žmonių teisių užtikrinimą. Gerbiamos parlamentarės taip pat užsiminė, kad šiuo metu yra didelis atotrūkis tarp esamos geros teisinės bazės ir realaus gyvenimo. Nuoširdžiai dėkojame organizatorėms, kurios surado laiko įsigilinti į kurčiųjų bei neprigirdinčiųjų, aklųjų ir kurčiųjų-neregių problematiką.

img   Plačiau
Būkime kartu 2007.10.18

Spalio 18 d. Vilniuje, „Siemens“ arenoje, jau trečią kartą vyko socialinis-informacinis-kultūrinis renginys „Būkime kartu“, į kurį susirinko negalią turintys žmonės iš visos Lietuvos. Renginyje koncertavo būrys Lietuvos popmuzikos atlikėjų: Rūta Ščiogolevaitė ir Nelly Paltinienė, Rytis Cicinas ir „Mokinukės“, Vaidas Vyšniauskas, B.Dvariono muzikos mokyklos akordeonistų orkestras ir Egidijus Sipavičius, Mino ir grupė „Tina Dance“, Stefa Navardaitienė ir grupės „Gama“ bei „Gelmė“. Koncertą gražiai papildė neįgaliųjų meno kolektyvai ir solistai. 

Svarbiausias šios šventės akcentas - neįgaliųjų apdovanojimai – paskelbti Metų garbės, Metų nuopelno, Metų asmenybės ir Metų sporto pasiekimo laureatai. „Metų asmenybės“ vardas suteiktas poetui, vertėjui, kalbos redaktoriui Vytautui Vitkūnui. „Metų nuopelno“ - Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ prezidentei Ugnei Šakūnienei. „Metų garbės“ - muzikinio kolektyvo „Spalvų orkestras“ vadovams Valerijai ir Romualdui Brūzgoms. „Metų sporto pasiekimo“ nominacijos nusipelnė šių metų pasaulio čempione tapusi Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinė.

img   Plačiau
Konferencija kurčiųjų klausimais Seime 2007.12.05
Aplankėme Siguldą
Kalėdinė šventė
Kalėdinio koncerto stebuklas
Kurtieji patvirtino - Lietuva krepšinio šalis

 

tarp
2016 metų kovas
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Tėvų su neįgaliais girdėti vaikais
ir jų draugų bendrija “ADAPTA”
 
Parko g. 19, Panevėžys LT-37326
Organizacijos kodas 193438136
a/s LT86 7044 0600 0270 1843 
AB SEB bankas
Mob.Tel. +370 682 40970
Tel. +370 45 514047

 
Adapta Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design